2 Angry Men, czyli dwóch gniewnych o światowym futbolu

Piłkarskie podcasty są ostatnimi czasy bardzo popularne. Wielu adeptów dziennikarstwa, a także sporo uznanych postaci tego rzemiosła nagrywa swoje materiały w celu budowania swojej marki, ale też dzielenia się wiedzą z futbolowymi zapaleńcami. Do tych drugich z pewnością możemy zaliczyć Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicę, którzy stworzyli autorski projekt o nazwie 2 Angry Men. Nazwa jest oczywistym nawiązaniem do słynnego klasyku kina pt. “Dwunastu gniewnych ludzi”, co już wielu osobom może się spodobać. Duet dziennikarzy często dyskutuje między sobą lub zapraszają do swojego programu gości, by przeprowadzić z nimi wciągające i niesztampowe wywiady.

Recenzja podcastu 2 Angry Men

Podcasty prowadzone przez Święcickiego i Kapicę trwają długo, ale o wiele za krótko. Tak w skrócie można podsumować podcast 2 Angry Men. Do wywiadów zapraszane są znane i mniej znane persony związane z polskim futbolem, jednak niezależnie od renomy rozmówcy, dyskusja prowadzona jest zawsze na wysokim poziomie. Pomimo młodego wieku i stosunkowo niedużego doświadczenia dziennikarskiego, rozmowy prowadzone są w bardzo ciekawy sposób i sprowadzane na często nietypowe tory. Dzięki temu mamy okazję spojrzeć na punkt widzenia znanych nam osób na różne dziedziny życia. Najlepszą reklamą dla tego podcastu będzie fakt, że nawet wywiad z osobą, której zupełnie nie znamy może nas wciągnąć bez reszty.

Wyjątkowo o piłce nożnej

Z podcastu 2 Angry Men możemy dowiedzieć się bardzo wiele. Nie tylko o futbolu samym w sobie, ale też o sprawach okołosportowych, a czasem także i nie dotyczących piłki. Mateusz Święcicki zdążył już pokazać, że jest tak wyjątkowym i zajmującym rozmówcą, że często to on jest zapraszany do różnego rodzaju wywiadów jako gość. Do tego sposób w jaki ten dziennikarz Eleven Sports się wypowiada i buduje zdania powinien stanowić pewnego rodzaju wyznacznik w polskim dziennikarstwie, nie tylko sportowym. Oczytanie i dykcja to niby tylko dwa czynniki, ale szybko da się zauważyć, jak wiele wnoszą do rozmowy. Dzięki temu nawet, gdy dialogi schodzą na tematy pozasportowe, miłośnicy futbolu nie przewijają, tylko chcą dowiedzieć się czegoś nowego.

Specjalizacja – Calcio

Obaj komentatorzy sympatyzują z włoską piłką i nie śmią się z tym ukrywać. Mają swoją ligę, w której czują się najmocniejsi i ten sektor mocno pielęgnują. Serie A stanowi nierozłączny element obu panów i w podcaście 2 Angry Men również niejednokrotnie się przewija. Fascynacja włoskim calcio jest u nich łatwo dostrzegalna i trzeba przyznać, że znają się na rzeczy. To nie znaczy absolutnie, że są monotematyczni. Wręcz przeciwnie, mogą się również wypowiedzieć na tematy ligi niemieckiej czy hiszpańskiej, ponieważ jest to częścią ich pracy i muszą być dobrze przygotowani. Pierwsze miejsce zajmuje jednak Italia, o której można słuchać od nich długo i z zaciekawieniem.

Ocena podcastu 2 Angry Men

Jako że nie jest to film, ani książka, być może czymś nietypowym będzie ocena podcastu. Jeśli jednak miałbym się o to pokusić oceniłbym go wysoko, ponieważ niesie on ze sobą wiele wartościowych treści, informacji i anegdot. W końcu po to prowadzi się rozmowy, by były one ciekawe, a te prowadzone przez dwóch gniewnych ludzi z pewnością takie są. Na plus również działa tu odpowiedni dobór gości, którzy niekoniecznie brylują na co dzień w mediach, a definitywnie mają o czym opowiadać i potrafią to robić. Dodatkowo, 2AngryMen podjęli współpracę z nowym legalnym bukmacherem Superbet, dzięki czemu przeprowadzili rozmowę z m.in. legendarnym bramkarzem Jerzym Dudkiem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odsłuchać 2 Angry Men, gorąco zachęcam do posłuchania któregokolwiek z odcinków. Na pewno się nie zawiedziecie.